Tři zastávky na Costa Cálida

Tři zastávky na Costa Cálida

Cartagena se rozkládá v malebné podkovovité zátoce obklopené kopci. Největšími lákadly jsou: (nepříliš zachovalé) menší římské divadlo, amfiteátr, foro romano, výhled na město a zátoku z vršku Cerro de la Concepción, a přímořská promenáda, kterou v současné době výrazně hyzdí obří turistické lodě, navíc téměř zcela blokující výhled na zátoku z břehu. Kromě toho můžete v Cartageně navštívit katedrálu a uličky starého města, což je v každém španělském městě klasika. Taky tam mají podchod s působivou nástěnnou malbou ryb v nadživotní velikosti a několik dalších murálů. A ještě něco – na jednom z kruhových objezdů můžete vidět repliku jedné z prvních vojenských ponorek na elektrický pohon vybavenou torpédy. Konstrukční řešení navrhl Isaac Peral, vyrobila ji armáda, a na vodu (přesněji řečeno pod vodu) byla spuštěna v roce 1888. Originál je k vidění v Námořním muzeu v Murcii.

Murcie se může kromě druhé nejvyšší katedrály ve Španělsku a uliček starého města pochlubit ještě např. historickým mostem Puente Viejo, částmi starých maurských hradeb, obří (22 m dlouhou) sochou sardinky v řece Segura a obří (34 m vysokou) sochou Krista kousek za městem na kopci Monteagudo.

Ve městě Almería kromě katedrály, několika dalších kostelů, poněkud zanedbaných uliček starého města a obřího vyhlídkového kola na nábřeží nic jiného neuvidíte.