Tohle jsem ještě nedělal

Tohle jsem ještě nedělal

Milí přátelé, minulou neděli v pravé poledne se Vr. poprvé v životě zhostil nové role. Že zvládá poměrně hodně řemesel a dovedností je o něm všeobecně známo, tentokrát se ale jednalo o něco zcela speciálního. Pohled na úvodní fotku vám nejspíš napoví… ANO, správně, Vr. si „zahrál“ oddávajícího. 

Jak k tomu došlo? Před časem nás kontaktoval jeden mladý pár z Česka s tím, že se rozhodli uspořádat si sami pro sebe neformální svatbu na Lanzarote a požádali nás, zda bychom byli ochotni „jít do toho s nimi“ a „oddat“ je na pláži. Za dobu existence našeho blogu už jsme zvyklí na lecjaké podněty čtenářů, takže nás hned tak něco nerozhodí, ale tento dotaz nás opravdu překvapil. A vzápětí jsme se s Vr. shodli, že nám to připadá jako moc prima nápad, a rádi jsme souhlasili.

Vůbec nejkomplikovanějším úkolem bylo najít vhodnou pláž… aby byla dostatečně scénická, nebyly tam davy lidí ani přílišný vítr, dalo se dojet co nejblíž, byla přístupná v době přílivu a současně sluncem nasvícená z vhodného směru… Ne právě jednoduché zadání. Protože z tohoto úhlu pohledu jsme zdejší pláže nikdy neposuzovali, věnovali jsme celou neděli před konáním svatby jejich průzkumu a zjistili, že některé ikonické pláže, jako např. Playa Papagayo či Famara, jsou k výše uvedenému účelu naprosto nevhodné. „Náš“ mladý pár nakonec ze všech nejvíc okouzlila divoká pláž Garita, kde se nám podařilo obřad uspořádat v naprostém soukromí, nikým nerušeni.

Zbývá už jen dodat, že obřad byl opravdu krásný – v neposlední řadě i zásluhou procítěné řeči Vr. – a kromě nás dvou se ho zúčastnil (a zvědavě přihlížel) ještě jejich roztomilý malý syn.

A my na tomto místě jménem Vráji přejeme sympatické dvojici do společného života hodně lásky, zdraví, vzájemného porozumění, tolerance a radosti z výchovy synka. 
Mně připadla role vizážistky, stylistky a holky pro všechno.