Trávu nesekáme!

Trávu nesekáme!

Dokončená zahrádka před terasou je zatím hudbou daleké budoucnosti. V současné době tento prostor připomíná lom a už několik týdnů tam pracuje zedník s kameníkem v – zatím marné – snaze ho nějak přeorganizovat a zútulnit. A protože – jak je vidět z fotky – estetického dojmu zřejmě jen tak nedocílíme a já už měla hrozný absťák po sázení a zahradničení, zajeli jsme o víkendu do zahradnictví, koupili pár kaktusů a sukulentů a osadili aspoň záhon u vjezdu. 

Rychlost, s jakou byl záhon hotový, a současně snadnost dosažení výrazně estetického dojmu mě tak nadchla, že jsem hned rozeslala fotku asi 100 kamarádkám a známým. A do půl hodiny jsem obdržela asi 90 víceméně stejných reakcí: Pěkné… a hlavně závidím, že nemusíš sekat trávu!!!!!

Za dalších 5 minut přišel Vr. a s podnikavostí jemu vlastní nadhodil, že vidí velký potenciál v tom, že bychom do Česka začali ve velkém dovážet picón (černá lávová drť) 😃.

Picón, nebo-li rofe, je rozemletá černá sopečná hornina, kterou se na Lanzarote již staletí posypávají záhonky i pole. Důvodem je její velká schopnost zachycovat vláhu. Díky picónu se zdejším zemědělcům daří pěstovat zeleninu způsobem „secano“, tedy bez zavlažování, neboť drť během noci absorbuje vzdušnou vlhkost, kterou poté předá rostlinám.