Tenerife: pro městské typy

Tenerife: pro městské typy

Přátelé, pokud patříte k těm, kdo přírodu nemusí, dnešní příspěvek je pro vás. Města a městečka na Tenerife jsou si sice podobná jako vejce vejci – všechna mají náměstí s kostelem či katedrálou a pár uliček s typickými dřevěnými balkony – ale některá mají i něco navíc. Nejtypičtějšími příklady jsou:

La Orotava, 

Puerto de La Cruz, kde je kromě historického centra velký a krásný relaxační komplex Lago Martiánez s jezírky s mořskou vodou a rukopisem Césara Manrique. Zde se dá strávit celé odpoledne a kochat se nápaditou kombinací černých sopečných kamenů, bílých zídek, dřeva a vodních ploch.

A jako bonus si můžete naproti vchodu v několika reprezentativních prodejnách zakoupit originály kabelek zvučných značek a za velmi příznivé ceny 🤣.

Garachico – kde se po prohlídce historického centra můžete osvěžit v přírodních mořských bazéncích,

Icod de los Vinos, kde roste nejstarší dračí strom (dracéna) na světě, jehož stáří se odhaduje na 600 let a je 17 m vysoký.

Candelaria s náměstím lemovaným sochami náčelníků, či vůdců (v nářečí guančů nazývaných mencey) všech 9 někdejších bašt ostrova. 

Vzhledem k tomu, že svahy ostrova se na mnoha místech zvedají hned od hladiny moře příkře vzhůru, mnoha městečkům nezbývá, než kopírovat terén a šplhat po skalách taktéž. Příkladem je třeba Tabaiba,

anebo Puerto Santiago.