Sklenář nám lže

Sklenář nám lže

A nás by opravdu moc zajímalo proč. Okna máme objednaná a zálohu zaplacenou od poloviny července. Sklenář na náš pravidelný dotaz, kdy asi budou okna vyrobená, opakovaně odpovídá, že dodávky hliníkových profilů z poloostrova mají v důsledku pandemie coronaviru mnohaměsíční zpoždění. Donedávna nás to moc nevzrušovalo, protože instalace oken představovala vzdálenou budoucnost, avšak se zrychlujícím se tempem prací nabyla otázka na palčivosti.

Poté, co jsme si toto pondělí při osobní návštěvě vyslechli zcela stejnou odpověď o váznoucích dodávkách a naprosté nemožnosti závazně stanovit termín výroby nás napadlo, že dřív, než se oddáme naprostému zoufalství, zajedeme se zeptat do kanceláře zdejšího zastoupení firmy, která uvedené profily vyrábí, v jakém časovém horizontu odhadují, že by asi tak mohly naše profily dorazit… a se značným překvapením jsme si tam vyslechli, že vůbec nevědí, o čem mluvíme, neboť uvedené profily se nedovážejí z pevninského Španělska, ale vyrábějí na vedlejším ostrově Tenerife a lodní doprava funguje zcela bez problémů a pravidelně.

Zvláštní shodou okolností nám za půl hodiny zavolal sklenář, že se právě dozvěděl senzační zprávu – a to, že naše profily ještě tento týden dorazí 😊.

Co se asi za tou habaďurou skrývá? Zpronevěřil během pěti mesíců naše peníze? Je tak neuvěřitelně líný? Anebo si uvědomil, že tak velká okna neumí vyrobit? 

P.S.: Přátelé, pokud vás zajímá, jak svízelně se buduje vjezd a parkoviště v sopečné skále, jak to nařídil Miguel Všemocný, můžete se v sekci video podívat na nový přírůstek.