Seznamte se: Mirek & Romana

Seznamte se: Mirek & Romana

Mirek je mistr světa v judu ve své věkové kategorii. Romana je mistryně světa ve vaření, zavařování, šití, malování keramiky a zahradničení. Prvotním impulsem pro jejich přestěhování na Lanzarote byla kamarádka Jana, která jim ostrov vylíčila jako ráj na zemi. Konečným impulsem pak byla epidemie covidu, která v Česku omezila pohyb na minimum. Dům, který koupili, byl láskou na první pohled, takže neváhali ani minutu. Romana s Mirkem jsou ohromně činorodí, a tak je stejně jako nás vždycky pobaví klasický dotaz nějakého kamaráda: „Co tam pořád děláte?“ Přestože dům v Mala koupili od staršího švýcarského páru ve velmi dobrém stavu, zdejší klima celkem spolehlivě zaručuje, že díky vzdušné vlhkosti a soli je pořád co opravovat. Navíc se jako jedni z mála Čechů mohou pochlubit nádhernou vzrostlou – více než 30ti letou – zahradou, jejíž údržba taky vyžaduje určitý čas…  který jí ovšem Romana s láskou věnuje.Mirek s Romanou jsou bezvadní parťáci pro výlety, společné večeře, diskuse o všem možném, a nezkazí žádnou legraci. Jen v pití už jim nestačíme 🤣… ale i jim bude jednou 70, a pak si povíme.

Mimoto jsou taky velcí celoživotní cestovatelé a protože je neomezuje ani práce (jsou už senioři), ani peníze, často a rádi i odtud vyrážejí na cesty… jediná potíž je v tom, že na světě moc míst, která ještě neviděli, už není 🤣.

Jejich zahrada je kromě letitých kaktusů a sukulentů plná spousty různých artefaktů, sošek, větších i menších kamenů, krystalů a úlomků korálů, které si přivezli z cest (pssst!🤫). Nad všemi těmi předměty budou jednou v daleké budoucnosti v němém úžasu stát archeologové a formulovat novou a zcela revoluční hypotézu, že vesnice Mala na Lanzarote bývala zřejmě daleko významnější obchodní křižovatkou, než všechna města na hedvábné stezce…P.S.: Jedna z mála fotografií Mirka v poloze nohama dolů. Na drtivé většině fotek totiž stojí „opačně“ 😆.