Úterý...

Úterý...

… tak jsme dnes zase strávili hezké dopoledne v kanceláři u Miguela. Tentokrát jsme se byli „poradit“, zda se domnívá, že jsme zvolili dobrého architekta a svěřit se se svými obavami – když vidíme, jak projekt už 7 měsíců usilovně studuje a stále není hotov se všemi připomínkami, musí být celý ten projekt naprostý dreck. Tím jsme ho dostali do pro něho nečekané  situace, ze které buď on anebo Alejandro (architekt) musel vyjít jako neschopný břídil. Současně jsme si dneškem počínaje začali pořizovat „záznam z jednání“ a jeden exemplář mu proti jeho vůli předali.

Na zítřek máme sjednanou schůzku s právníkem, který pro nás zařizoval zapsání pozemku do katastru nemovitostí. Chceme ho seznámit s naším případem a zjistit, jaké možnosti máme, pokud půjde do tuhého, což si – samozřejmě – vůbec nepřejeme. Další, co plánujeme, je schůzka se starostou.

Taky jsme v jedné bedně  našli a oprášili transparent, který s námi přečkal už nejednu těžkou chvilku – viz titulní obrázek – a vyvěsili ho v obýváku, jako motivační nástroj.

Všechny další akce už byly jen příjemného charakteru:
– navštívili jsme opět po 3 letech překrásnou vyhlídku Mirador del Río,
– vykoupali se na jedné ze čtyř krásných malých pláží na severu ostrova, 
– dojeli až na nejsevernější výběžek ostrova do Órzoly, dali si tam oběd a ujistili se, že na trajekt na ostrov Graciosa  se smí nastoupit s koly.