Vyhlídka na řeku

Vyhlídka na řeku

„Co je to za nesmysl?“ řeknete si, „na Lanzarote přece žádné řeky nejsou!“ Jmenuje se Mirador del Río, najdete ji  na útesu na severním okraji ostrova a o žádnou řeku se, samozřejmě, nejedná. Většinu dnů v roce z vyhlídky spatříte dechberoucí pohled na mořskou úžinu mezi ostrovy Lanzarote a Graciosa a skalní stěny příkře padající do moře. Nejkrásnějším momentem celé vyhlídky je asi samotná Graciosa (jak už název říká Půvabná), která vystupuje z moře jako obří lachtan, hrající všemi barvami. Ve svahu jednoho z kopců vytvořila příroda jakési „pruhované srdce“. Neuvěřitelné!

Kochat se můžete buď za peníze z oficiálně zbudované vyhlídky, jejíž podobu navrhl César Manrique, anebo zadarmo přímo ze silnice na severním výběžku. Dle našeho názoru je výhled ze silnice o něco působivější a díky volné obloze nad hlavou a čerstvému větru ve vás zcela jistě zanechá daleko intenzívnější dojem. Poměrně blízko je vesnička Guinate s další krásnou vyhlídkou, kde na rozdíl od první jmenované budete dost možná sami, a Ye, kde funguje pěkná turistická (a tudíž na místní poměry hodně drahá) restaurace. 

A abych nezapomněla: pár dnů v roce neuvidíte z vyhlídky kvůli nízké oblačnosti zhola nic. Pevně doufám, že zrovna vy tu smůlu mít nebudete, protože jde opravdu o parádní zážitek.