Kanárští residenti cestují

Kanárští residenti cestují

… do vybraných destinací výrazně levněji než všichni ostatní. Je to dáno tím, že Kanárské ostrovy jsou v mnoha oblastech dotovány španělskou vládou, protože napříč politickými stranami panuje shoda na tom, že nejsou ekonomicky soběstačné. Prakticky jediným zdrojem příjmů je totiž cestovní ruch, rybolov, případně hypoteticky těžba nerostných surovin, poslední jmenované aktivity však nejsou v celospolečenském zájmu, naopak, jsou v posledních letech čím dál víc zakazovány. Kromě nepříliš výnosné zemědělské výroby, potravinářského průmyslu (zejména kozí sýry, výrobky z ryb a plodů moře), kosmetického průmyslu (aloe vera), elektřiny z větrných elektráren a velmi omezeného sortimentu stavebních materiálů a prvků se tady nevyrábí nic, pokud za výrobek nepovažujete odsolenou mořskou vodu 😀.

Ale zpátky k cestování – slevy pro rezidenty se týkají lodní i letecké přepravy mezi jednotlivými Kanárskými, Baleárskými a Azorskými ostrovy, Madeirou, do některých měst kontinentálního Španělska (převážně v jeho západní části), jižní Francie, Itálie a několika měst Maroka, Senegalu a Mauritánie. Dvě letecké společnosti – Binter a Canaryfly – se na tyto destinace dokonce specializují. 

Například: jako rezidenti zaplatíte za trajekt z Playa Blanca (Lanzarote) do Corralejo (Fuerteventura) při 2 osobách s dodávkou 22 Eur, zatímco ostatní přijde na 60 Eur. Za  letenku mezi dvěma ostrovy zaplatí rezident v průměru kolem 20, při flexibilním tarifu 25 Eur, zatímco ostatní kolem 80-100, resp. 150 Eur.