20 Bin Ladinů

20 Bin Ladinů

… nebo-li 20 bankovek v hodnotě 500 €. Proč se jim ve Španělsku říká Bin Ladin? Označení pochází z doby, kdy tento terorista ještě žil; všichni věděli, že existuje, ale nikdo ho neviděl. Něco jako „paní Columbová“, anebo známá hláška Bolka Polívky ve filmu Kurvahošigutentág 😊. Bankovka uvedené hodnoty byla vzhledem k veliké oblibě jejího falšování už před lety prakticky stažena z oběhu a i v případě, že byste ji náhodou měli, nikde s ní nezaplatíte, na což už u vchodu upozorňuje mnoho obchodů, benzínek i restaurací.

Takže pokud potřebujete někomu zaplatit v hotovosti větší částku, potřebujete k tomu igelitku (určitě znáte někdejší historku o strýčku Vikovi 😊). Taková elegance jako vytasit z kapsy pár Bin Ladinů to není, ale prachy jako prachy. 

My jezdíme s igelitkou každé první pondělí v měsíci. A pokaždé si klademe otázku, komu vlastně patří ta stavební firma, protože ačkoli vám každý na ostrově řekne, že je Miguelova, na výpisu z obchodního rejstříku uveden není. Miguel nám na přímý dotaz odpověděl, že jednatelem je jeho syn. Naše přání setkat se s ním osobně, odbyl se zdůvodněním, že ho bolí koleno. Když viděl naše rozpaky, ukázal nám fotku asi tříletého chlapce se slovy „to byl ještě malý“. Znělo to velmi věrohodně a rozptýlil tím poslední zbytky našich pochyb 😊.

Cestou domů jsme přemítali, zda Miguel vůbec má nějakého syna, a pokud ano, zda ten ví, že je jednatelem firmy…